FELNŐTT FÉRFI: NEHEZEN MELEGEDETT BE A BAGLYOK

értékelés
Értékeljen
Az Olaj fiataljai felvették a kesztyűt a jóval rutinosabb ellenfelükkel szemben

Szombat délután a Szolnoki Olaj U19-es csapata a Szolnoki Baglyokat fogadta. Bár a Baglyok veretlenek a bajnokságban, de az „odavágón” meggyűlt a gondjuk az ifistákkal, elsősorban a kemény védekezés állította őket nehéz feladat elé. A mérkőzés kezdetén ismét ízelítőt kaptak a vendégek a szoros védelemből, melynek eredményeképp némileg meglepetésre megléptek ellenfelüktől a hazaiak, a harmadik perc végére 11:3-at mutatott az eredményjelző. Süli Zoltán és Horváth Róbert termelték a pontokat továbbiakban is, és bár zárkóztak a vendégek, mégis a feszültség érződött rajtuk. A feszültséget fokozta, hogy csak az első negyedben 17 szabálytalanságot is befújtak a játékvezetők. Jót tett a rövid szünet a Baglyoknak, a második negyedben rendezve a soraikat átvették a vezetést. Védekezésben is jelentősen feljavultak, hiszen az ifisták csupán az 5. percben tudták megszerezni első pontjaikat ebben a játékrészben, a nagyszünetre pedig jelentős különbséget építettek ki (27:44). Fordulást követően továbbra is keményen, fault határon, időnként azon is túl védekeztek a csapatok, sűrűn szólt a játékvezetői sípszó. Az Olajosoknál továbbra is Horváth és Süli, a Baglyoknál Dr. Baláti és Rezák voltak a „kosárfelelősek”, és megnyugtató előny tudatában vághattak neki a negyedik negyednek a Baglyok. Mindettől függetlenül tapintható volt a feszültség egészen a lefújásig, hiszen Nemes Péter tanítványai végig keményen űzték, hajtották ellenfelüket, nem engedve könnyű kosarakat az utolsó percekben sem. Bár a Baglyok tovább őrzik veretlenségüket, a Szolnoki Olaj U19 játékosai is minden dicséretet megérdemelnek, hiszen felvették a kesztyűt a jóval rutinosabb ellenfelükkel szemben.

Szolnoki Olaj KK U19 – Szolnoki Baglyok SE  66–86 (23–19; 4–25; 17–26; 22-16)

Szolnok, 2019. 02. 23., 25 néző, Vezette: Mezei Tibor, Rideg László

Nemes Péter: „Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, de sajnos a második negyedben teljesen dekoncentráltan és buta rossz dobásokat, védekezési hibákat vétve nagy előnyre tett szert a Baglyok, ezt már sajnos nem tudtuk behozni a második félidőre. Gratulálok az ellenfélnek!”

Forgács László: “Az első negyedben egy kicsit elszaladtak a fiatalok az eredménnyel, de a második negyedtől visszaállt az idei papírforma. Az alapszakasz kétharmadát eddig hibátlanul zártuk. Eddig minden rendben. Hajrá Baglyok!”