MEGYEI FELNŐTT FÉRFI: A RUTIN GYŐZÖTT

értékelés
Értékeljen
Megkezdődött a megyei bajnokság a tavalyi év bajnoka számára is.

Megkezdődött a megyei bajnokság a tavalyi év bajnoka számára is. A Szolnoki Egyesült Királyság csapata immáron új edző, Cseresznyés István vezérletével a Tiszavirág Sportarénában vendégszerepelt a Nemes Péter vezette Szolnoki Olaj KK U19 ellen. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, felváltva estek a kosarak, a szolnoki fiatalok tisztességes pontosztozkodás mellett tartották a lépést a bajnok ellen olyannyira, hogy a nagyszünetre egy pontos vezetéssel vonulhattak, a látogatóknál viszont Gedei vállalta magára a kosártermelést. A harmadik etapban aztán robbantott a SZEK, Gedei zsinórban szerzett 12 pontjával és Szabó vezetésével a záró negyed előtt már 11 pontos vendég előnyt mutatott az eredményjelző. Az utolsó negyedben a Komlósi és Matúz duó vezérletével még egy végső rohamot indítottak a hazaiak, de a végjátékban a vendégek bizonyultak jobbnak, és megérdemelt három pontos SZEK siker született. Habár a kissé szezon elejei forma a mérkőzés minden szereplőjén érezhető volt, mégis egy szoros, sportszerű összecsapást láthattak a Tiszavirág Arénába kilátogató nézők.

Szolnoki Olaj KK U19 - Szolnoki Egyesült Királyság 64-67 (19-18, 13-13, 10-22, 22-14)

Szolnok, 2017.10.21., 17 néző, Vezette: Drenyovszki Dániel, Szőcs Béla

Nemes Péter: „ Az első félidőben nagyon jól működött a támadás és a védekezés is. Sajnos a harmadik negyedet ismét elrontottuk, kísértetiesen hasonlított a csütörtöki mérkőzésre. Az utolsó negyedre váltottunk védekezést, ezzel felzárkóztunk ellenfelünkre. Sajnos a végjátékban alapvető hibáinkkal asszisztáltunk a SZEK győzelméhez.”

Farkas Dávid: „Nagyon jó formában kezdhettük a szezont, a bemelegítéssel gyakorlatilag az idei első edzésünk meg is volt. A nyáron - bár román válogatott játékkossal is tárgyaltunk - leigazoltok Sóki Gábort, aki az első meccsből kiválóan vette ki a részét. Rá főleg a csapatfotó javításában számítana a vezetőség, hiszen ő jóval a csapat súlyátlag (123.7 kiló) alatt van. Csak Gedei Tibiben csalódtam egy picit, hiszen az előre megbeszéltekkel ellentétben két büntetőt is értékesített a rádobott kilencből, ami sok. Az egész meccsen jellemző volt ránk, hogy a sikeres védekezések után tökéletesen kizárt mind az öt védekező játékosunk és vártuk, hogy Mató Gergő leszedje a lepattanót, csak azzal nem számoltunk, hogy ő egyetemen volt. Ezen picit javítani kell a jövőben, vagy senki nem zár ki, vagy a Pázmány Péter Egyetem tornatermében rendezünk meccseket.”