MEGYEI FELNŐTT FÉRFI: ÖT PERC ALATT 19-0, DÖNTŐNEK BIZONYULT

értékelés
Értékeljen
A házigazda Olaj nyerési eséllyel és szándékkal lépett pályára.

A szombat délelőtti időpont ellenére – vagy éppen ezért – szép számú nézőközönség volt kíváncsi a Törökszentmiklós szolnoki vendégjátékára. A középmezőny stabil tagjaként, a házigazda Olaj nyerési eséllyel és szándékkal lépett pályára. A mérkőzés elején az Olaj ez irányú igyekezetét hatékonyan gátolta a Habók vezette miklósi gárda, és ebben az sem akadályozta őket, hogy a 3. percben az egyik ponterős játékosuk, Kardos József, térdsérülése miatt kénytelen volt kiállni a játékból. Habók, Terék Tamás és Péntek vitte vállán a csapatot. Azonban ez a lendület csak a második negyed elejéig tartott, a fiatal erőkből álló vendéglátók felőrölték az ellenállást. 23-28-ról egy 19-0-ás öt perces játékszakasszal megfordították a mérkőzés állását. Innentől kezdve a különbség folyamatosan növekedett. Voltak ugyan kisebb-nagyobb fellángolások miklósi részről, de ez már nem befolyásolta az Olaj-hengert és az sem segített, hogy Terék Tamás kipontozódott az utolsó játékrész elején. Matúz és Hajdú húsz pont feletti dobóteljesítményeivel nagyban hozzájárultak a hazaiak győzelméhez.

Szolnoki Olaj KK U19 – Törökszentmiklósi KSE 104-67 (18-22, 34-17, 26-12, 26-16)

2018.01.27., Szolnok, 24 néző, Vezette: Kovács Csaba, Szabó László

Nemes Péter: „Nagyon jó hangulatú és sportszerű mérkőzés volt. Örülök, hogy mindenkinek tudtam kellő játéklehetőséget adni és mindenki élt is a lehetőséggel. Gratulálok mindkét csapatnak!”

Szénási János: „Sajnos ismét kevesen tudtunk összejönni a meccsre, a munkahelyi elfoglaltság és sérülések nem könnyítik meg az életünket. A mérkőzésen megjelent hét játékosunk mindent megtett, egy eleve sérülten vállalta. Arra pedig végképp nem számoltunk, hogy a 3. percben kiválik az egyik alapemberünk térdsérülés miatt. A csapatunk így eddig soha nem látott felállásban, három centerrel játszott másfél negyedig tökéletesen. Aztán egyre inkább fáradtunk, sorra rossz döntéseket hoztunk, így a vége nem is lehetett mint vereség. Egy dolgot nem tudok megértetni a csapattal, hogy ne védekezzenek olyan durván. A 15:6-os fault arány tisztán mutatja ezt. A 0, azaz nulla dobott büntető pedig jó példával szolgál arra, hogy lehet szabályosan is védekezni a palánk alatt. Van mit tanulnunk a fiataloktól. Pedig a játékvezetés most is rámutatott ezekre a hibákra. Kardos Jocinak jobbulást kívánunk ezúton is, reméljük, hogy gyorsan rendbe jön a térde!”